Héééj aj tvoj mobil !

Autor: Tomas Baksay | 28.6.2011 o 14:54 | Karma článku: 7,30 | Prečítané:  1813x

Maturita je vraj skúškou dospelosti, ale to ešte nemusí znamenať u  "dospelého človiečika", ktorý ju úspešne získal, aj duchovnú vyspelosť. V mnohých prípadoch práve pozitívny výsledok tejto prvej vážnej skúšky v živote zvedie mladých k márnivo-prehnanej namyslenosti.

Keď som bol minule na návšteve u známych, ich syn - čerstvý maturant veľmi afektovane demonštroval svoje "bohaté" životné skúsenosti na svojej o tri roky mladšej sestre, ktorej niekto v škole ukradol päť eur. Hlasito ju káral, ako si nevie dávať pozor na svoje veci, ako je nedôsledná a samozrejme nezabudol dodať, že jemu by sa dačo podobné nikdy nestalo. Zároveň jeho ruka spravila vo vzduchu finálny hmat, ktorým by hoc aj desať lapajov naraz poslal k zemi.

Neprešiel týždeň, stretám "borca" v meste a dozvedám sa nepríjemnú novinu - aj on bol okradnutý. Žeby viac ako desaťnásobná presila ? Kdeže, len dvaja a dokonca mladší. Možno trochu zavalitejší. Jednoduchá veta "Navaľ všetko, čo máš" stačila, aby čosi cez dvadsať eur zmenilo majiteľa.

Ešteže čerstvý maturant nestratil duchaprítomnosť a stihol sa spýtať, či nemajú tiež záujem o jeho nový mobil, na čo mu samozrejme s radostným pátosom v hlase zanôtili:"Hej, navaľ aj ten mobil !"

No aspoň sa mali cez čo lapaji pochváliť, akého štedrého darcu postretli. 
       

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

DOMOV

Kardiochirurg Fischer nemôže robiť ani len sanitára

K povolaniu sa bude môcť vrátiť najskôr po dvoch rokoch.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?