Odborník od hovien

Autor: Tomas Baksay | 14.2.2012 o 15:25 | (upravené 22.2.2012 o 10:41) Karma článku: 4,36 | Prečítané:  882x

„Keď potrebujete múdru radu, opýtajte sa Pištu, ten vie všetko,“ vravela staručká pani suseda, keď som sa nasťahoval do bytu hneď vedľa.

Pišta, toť odborník od hovien (dlhoročný zamestnanec vodárni  - asistent pri ťahaní žúmp a septikov), čo vám s jazykom, ponoreným v alkohole na počkanie vynesie klavír hoc aj na ôsme poschodie.

Aj napriek piatim gramatickým chybám v jednom slove ťa ľahkosťou najvyššieho „súdruha“ v parlamente presvedčí, že študoval na piatich vysokých školách a ovláda štyri svetové jazyky. Pravda, každá z piatich škôl, ktoré začal, pre neho skončila prvým semestrom a medzi najsvetovejšie jazyky patrí okrem „lovenčiny“, či reči našich veľkých bratov aj Poľština či Ukrajinčina. Veď ich je plno všade vo svete, tak prečo by ich jazyky nemohli byť tiež svetové ?

Titulovaný sídliskový dôverník, akým Pišta iste je, sa veľmi rád s každým podelí o svoje „odbornosti a skúsenosti“, lebo práve on pred vekmi vekov našiel, či zdedil recept na rozum. Studnica jeho múdrosti je nevyčerpateľná a hoci sa neopýtaš, on vždy nájde nejakú horúcu aktuálnu tému, len aby svoj jazyk nekŕmil zbytočne. Najradšej však rozpráva o „schopných“ susedkách, ktoré, každú v iný deň, by pekne pozval na kávu a ....  "mokrý" zážitok z kategórie fantasmagórií je na svete.

A hoci si tento sídliskový "mysliteľ" užíva "mládí s platonickými kráskami z Hollywoodu" a rozbor "gorilieho exkrementu" v jeho podaní je na 99% pravdivý, svoj občiansky hlas si "gorilami" zafarbiť nedám.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Po sneme: nejde o reštart, ale o štukatérske práce

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.


Už ste čítali?