To pravé slovenské, svetové ...

Autor: Tomas Baksay | 13.12.2013 o 12:29 | (upravené 13.12.2013 o 12:38) Karma článku: 5,97 | Prečítané:  609x

 Blížia sa dni, o ktorých sa možno najviac z celého roka hovorí ako o chvíľach pokoja, lásky, zvýšenej miery ohľaduplnosti voči ostatným.

  Médiami sa len tak hemžia zlatom ovešané, polonahé alebo zbohatlícke celebritky, ktoré nemajú žiaden problém práve v tomto čase stáť na pódiach s tabuľkou so zaujímavou, čo najväčšími písmenkami napísanou, sumičkou pred vážne chorými alebo postihnutými deťmi, ktoré nemali toľko šťastia v živote. Pootŕčajú sa, zvýšia si svoj rating, pred ľuďmi vyronia aj nejakú tú sĺzičku, no možno ich v skutočnosti ani nezaujíma, čo sa bude ďalej diať s ich chvíľkovou "imidžovkou". A pospolití ľud pred obrazovkami im to pekne spapká aj s ich drahými "handričkami", čo majú na sebe. Hlavne, že sa čosi kdesi robí, ktosi zaspieva a hneď je dobrá zábava.

  Idú predsa Vianoce - čas radosti, tak šup ho rozveseliť svoje ratolesti "bohatým Ježiškom", svoju rodinu vykŕmiť dobrotami od výmyslu sveta a poriadne si vyzdobiť domy, veď treba ukázať, že my sme tu doma a my na to máme. A nezabudnúť navštíviť kostol, keď si už tu pod Tatrami hovoríme pravoverní kresťania, tak aspoň raz v roku treba. Najlepšie sa vtedy prežívajú Vianoce, či skôr ožívajú hneď v "novej koži" od Ježiška, najmä pri závistlivých pohľadoch susedov a známych. A keby sa náhodou nik nerozpučil závisťou, tak aspoň nezmrzneme, keď sa už pán farár tak rozhodol použiť peniažky od ovečiek na iné účely, len nie na kúrenie. A ak by sme nejako už len premrzli, tak máme predsa pravú slovenskú a svetovú "...ičku", čo nás ihneď rozohreje na tele i na duši.

 Veď sme predsa Slováci, my sa už len nejako vynájdeme na tomto svete.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?