Toľko bordelu pre jedno jablko.

Autor: Tomas Baksay | 2.3.2011 o 8:17 | (upravené 2.3.2011 o 11:20) Karma článku: 4,39 | Prečítané:  1365x

Celý svet je jeden veľký organizovaný chaos, ktorý slúži na oblbnutie ľudí a je len na nás do akej miery tomu podľahneme.

Odpijeme si z vábivého opojného nápoja hmotného sveta, omotáme sa chápadlami hriešnej karmy svetskej a hoci sa rodíme na tento svet vo svojej podstate ako dobrí, pred sudcu odchádzame ako zločinci s bohatým registrom mysliac si, že sme prežili plnohodnotný život a že naše spravodlivé, dobré skutky zanechávajú na tomto svete šťavnaté ovocie.

Človek sa však veľmi mýli, upijúc si z pohára svetskej rozkoše a zabudnutia sa mozog už nevie rozpamätať na skutočný zmysel jeho činov, na pôvodné poslanie, ktoré mal vykonať! A týka sa to každého človeka bez rozdielu.

Aj sympatickej mladej slečny, za mladi tak skromnej, spravodlivej, čestnej ochrankyne zvierat, ktorá teraz stojí po boku muža s pochmúrnou, zločineckou charizmou, od hlavy až po päty odetá v koži mŕtvych zvierat prikrášlenej šperkami v rôznych podobách a silným make-upom, pod ktorým sa skrýva tvár síce peknej, no zďaleka už nie vo vnútri skromnej a cnostnej osoby. Určite to malo byť pôvodne jej iné poslanie na tomto svete ako obšťastňovať chlapíka, ktorý si aj vďaka bezzubej justícií naďalej užíva pominuteľné poklady tohto sveta.

Hlavne pred mladých, ktorí dosiahnú v niečom prvé úspechy, sa postaví čaša lákavého nápoja. Stačí len ovlažiť dychtivé hrdlo, zabudne sa na pokojnú, obyčajnú cestu životom, zem je zrazu primalá pre prichádzajúcu novú "star". A ego, agent chaosu, len veselo prilieva do pohára a našepkáva:"Môžeš mať partnerov koľko len budeš chcieť, šiat, v ktorých budeš vždy stredobodom záujmu, áut, ktoré ti budú všetci závidieť,..." 

  
Netreba nespomenúť aj zákonodarcov, ktorí sa častokrát nie sú schopní dohodnúť ani na jednoduchých veciach. A tu prichádza na rad spomenutý chaos so svojim nápojom, vytvárajúcim zmätok a niekedy až paniku. A aj vďaka zmätočným zákonom môžu niektorí podnikavci dvíhať adrenalín ľuďom dookola a za štedrej pomoci médií ukazovať svoj "uchechtaný ksicht" verejnosti. Potom sa stane, že niekto chce urobiť poriadok s týmto veľkým chaosom. Vybočí zo svojej cesty pokoja, vytasí zbrane, no chaos priženie ďalšiu vlnu nepokojov a odplát a "romantický" seriál pokračuje od Vianoc do Vianoc.

Či je to celebrita alebo bezdomovec, politika svetského chaosu sa  dotýka každého, ba možno o trochu viac sa ponúka nápoj zabudnutia tým, ktorí sú vystavení denne očiam verejnosti, lebo sú z väčšej-menšej miery zodpovední za smerovanie národnej kultúry. A pokiaľ takýto významný človek s radosťou prijíma tento pohár a s obrovským záujmom sa rád pozerá na jeho dno, aké plody možno potom od neho očakávať ? Nebudú to plody chaosu, kolujúceho v jeho žilách, ktoré spôsobia zmätok v ľuďoch ?


Citujúc slová starovekej knihy Skutky Tomášove:
"...ľstivo mi pripravili pascu a ja som ochutnal ich pokrm.
Zabudol som, že som kráľovský syn,
a posluhoval som ich kráľovi.
A zabudol som na perlu,
po ktorú ma sem poslali,
...a ťažoba z pokrmu
ma uvrhla do hlbokého spánku...",
treba znova podotknúť na časté zabúdanie pôvodného zámeru, pre ktorý sme sem prišli.


Jednoducho povedané, za všetko môže Eva. Odtrhnutím jablka toľko veľa bordelu spôsobila, že jej pokolenie sa s odpratávaním neúspešne trápi dodnes.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.

DOMOV

Horúčavy sa končia. Príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.


Už ste čítali?