Sánka dolu, šéfe.

Autor: Tomas Baksay | 22.6.2011 o 15:33 | Karma článku: 14,75 | Prečítané:  2452x

Keď som ju zbadal na začiatku trhoviska, hneď som poznal, o koho ide. Teda aspoň z videnia. Postaršia pani zo susednej dediny, zrejme už na dôchodku, často nastupujúca na skorý ranný vlak a vždy ovešaná všakovakými taškami, z ktorých vykúkali vrchné časti rôznych priesad.

A kedže aj to bol mnou žiadaný tovar, pre ktorý som sa rozhodol navštíviť trh, ani chvíľu som neotáľal a vykročil som k nej.

Predbehol ma však chlap s mohutným brušným airbagom v uniforme mestského policajta v pozadí so svojim komplicom - mladým "zajacom", ktorý okrem toho, že sa dosť tupo tváril a na každé šéfovo slovo nezabudol súhlasne pritakať, sa ešte k tomu v pravidelných intervaloch uštipačne uchechtával. Čo už, niet nad šéfa "čo slovo, to vtip".

Avšak pre pani s priesadami neboli jeho slová vôbec zábavné, práve naopak. To keď prešiel od kľudného tónu svojej ústnej žiadosti "o predloženie povolenia na predaj" ku ukričanému prejavu "o zaplatení pokuty".

Márne sa snažila postaršia pestovateľka brániť. Každé jej slovo povzbudzovalo tučniaka k teatrálnejším a hlasitejším kúskom. Mladý kolega mu poctivo sekundoval zvýšenou intenzitou súhlasného kývania hlavou s mierne pootvoreným orálnym otvorom. Babke neostávalo nič iné, len vytiahnúť z vrecka posledné peniaze, zbaliť, čo ostalo a pobrať sa preč.

Pán mestský policajt ešte chvíľu pyšne vypínal hruď, veľavýznamne sa pozrel na mladšieho kolegu, za čo ho ten uznanlivým gestom odmenil "palcom hore", a kráľovským krokom sa pobrali preč. Skúsenosti staršieho kolegu riešiť zložité situácie mladíkovi celkom zobrali slová z úst, možno ešte chcel dodať: "Sánka dolu, šéfe."

Veru, aj mne ich zobrali. Zmohol som sa už len na to, aby som dobehol babku a kúpil od nej priesady, aby mala peniaze aspoň na cestu domov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.

DOMOV

Horúčavy sa končia. Príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.


Už ste čítali?