Héééj aj tvoj mobil !

Autor: Tomas Baksay | 28.6.2011 o 14:54 | Karma článku: 7,30 | Prečítané:  1819x

Maturita je vraj skúškou dospelosti, ale to ešte nemusí znamenať u  "dospelého človiečika", ktorý ju úspešne získal, aj duchovnú vyspelosť. V mnohých prípadoch práve pozitívny výsledok tejto prvej vážnej skúšky v živote zvedie mladých k márnivo-prehnanej namyslenosti.

Keď som bol minule na návšteve u známych, ich syn - čerstvý maturant veľmi afektovane demonštroval svoje "bohaté" životné skúsenosti na svojej o tri roky mladšej sestre, ktorej niekto v škole ukradol päť eur. Hlasito ju káral, ako si nevie dávať pozor na svoje veci, ako je nedôsledná a samozrejme nezabudol dodať, že jemu by sa dačo podobné nikdy nestalo. Zároveň jeho ruka spravila vo vzduchu finálny hmat, ktorým by hoc aj desať lapajov naraz poslal k zemi.

Neprešiel týždeň, stretám "borca" v meste a dozvedám sa nepríjemnú novinu - aj on bol okradnutý. Žeby viac ako desaťnásobná presila ? Kdeže, len dvaja a dokonca mladší. Možno trochu zavalitejší. Jednoduchá veta "Navaľ všetko, čo máš" stačila, aby čosi cez dvadsať eur zmenilo majiteľa.

Ešteže čerstvý maturant nestratil duchaprítomnosť a stihol sa spýtať, či nemajú tiež záujem o jeho nový mobil, na čo mu samozrejme s radostným pátosom v hlase zanôtili:"Hej, navaľ aj ten mobil !"

No aspoň sa mali cez čo lapaji pochváliť, akého štedrého darcu postretli. 
       

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?