Aj z Dominy sa dominou stať dá dá dá

Autor: Tomas Baksay | 1.7.2011 o 13:26 | Karma článku: 10,70 | Prečítané:  1936x

Jedného pekného dňa k nám na oddelenie prikvitla "posila" od najvyššieho - Dominika, jedna z jeho sekretárok. Niežeby sme ju my nejako potrebovali, lebo kávu si vieme uvariť aj sami, ale v zmysle "cesty pána sú nevyspytateľné" sa konateľ rozhodol pomôcť nášmu vedúcemu a ustanovil ju "zástupičkou" oddelenia.

Jej hlavnou úlohou bolo plánovanie roboty. No plánuj prácu na IT projektoch, ak si nevieš nastaviť ani šetrič obrazovky. A tak to aj dopadlo. Pán Boh stvoril svet za šesť dní a podľa jej plánu sme my na to mali len štyri.

Na rozdiel od jej utopistického plánovania bola ako ryba vo vode v organizačných záležitostiach. Zorganizovala každému okrem toho, ako má správne vyzerať usporiadanie pracovného stola, ešte aj cestu na toaletu a dokonca aj osobný život.

Bojovať s ňou nemalo význam. Svojou rečníckou dominanciou odstavila každého a vysala aj posledné zbytky energie. Vyzývavým outfitom a dokonalým make-upom prekryla aj skutočnosť, že darček k jej tridsiatke už dávnejšie zapadol hrubou vrstvou prachu.

Kto je tu "dominou" potvrdzovala aj na nekonečne dlhých poradách, kde za asistencie naších zvesených hláv a za rytmu klopkania jej vysokých podpätkov nám vypočítavala naše nedostatky, od jej príchodu pribúdajúce geometrickým radom. Kto by už len namietal voči pripomienkam  osobnej "dôverníčky" konateľa, ktorá ho zbavila ťarchy jeho starej, tlstej manželky a ktorá sa podujala, že sa o neho na staré kolená postará ?

Našťastie po pol roku sa ukázalo, že pre preukázané prednosti a vodcovské schopnosti je jej škoda, aby stagnovala len ako "zástupička" pri "darebákoch" ako sme my a tak za podpory jej "tútora" sa slávnostne stala vedúcou novovytvoreného oddelenia, ktorého názov je tak komplikovaný ako pochopenie skutočnej náplne práce daného oddelenia.

A tak sa z pred pár mesiacmi tichej sekretárky Dominiky razom stala vedúca "domina".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.

DOMOV

Horúčavy sa končia. Príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.


Už ste čítali?