Nevyužitá šanca

Autor: Tomas Baksay | 21.2.2012 o 16:52 | (upravené 22.2.2012 o 7:44) Karma článku: 7,20 | Prečítané:  213x

Jeden známy ma raz poprosil: „Buď krstným mojej dcérke.“ A kedže taká vec sa neodmieta a už tobôž nie dlhoročnému dobrému kamarátovi, súhlasil som.

 

I nadišiel deň krstín.

Košieľka bola čistá ako sneh, malá Kristínka trpezlivo bez hlasitých prejavov znášala obliekanie, ani pán farár v kostole nenalial priveľa vody na jej hlavičku.


Po oficialitách sme už mohli zasadnúť k prestretému stolu za asistencie všakovakých vôní z kuchyne. A hoci sa zdalo, že všetko prebehlo podľa predstáv a aj známy bol určite pyšný na svoju dcéru, ako sa statočne držala, neunikol mi akýsi smútok v jeho očiach.

Nedalo mi, tak som sa ho na to spýtal. Po chvíľke okúňania z neho vyšlo, že ostal bez práce.

Krutá daň pre chudobných za nenažranosť lakomých ?


Po chvíli však priznal, že on spravil chybu, kvôli ktorej sa pohádal so šéfom a vyvrcholilo to jeho rezignáciou. No a teraz sa kvôli tomu háda aj s vlastnou ženou.

V tejto dobe „krízy a goríl“ s hypotékou na krku praskú občas nervy aj totálnemu flegmatikovi. Možno mal situáciu vo firme riešiť dialógom a s chladnou hlavou, takto premrhal šancu na znovuzískanie svojho pracovného miesta.


Pred jedlom sa patrí odovzdať dary a kedže otec sa len hanblivo skrútil, peňažný dar v obálke som podával mame, ktorá sa s dieťatkom v náručí otočila smerom ku mne. Práve vtedy sa stala najzabávnejšia situácia dňa.

Malá Kristínka šikovne chytila obálku, mocne ju zovrela do ručky a víťazoslávne držala pred sebou. S vypleštanými očkami upriamila pozornosť na svoj pästík so skrčeným papierikom a darmo sa každý snažil ako vedel, aby mu aspoň na moment venovala pozornosť.


Už aj dvojmesačné dieťa vie ako pevne chopiť šancu do svojich rúk a možno by nezaškodilo ani otcovi poučiť sa, aby tak ľahkovážne nepúšťal svoju šancu z rúk, lebo človek nikdy nevie, či tá šanca nie je v jeho živote jedinečná.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?