Nevyužitá šanca

Autor: Tomas Baksay | 21.2.2012 o 16:52 | (upravené 22.2.2012 o 7:44) Karma článku: 7,20 | Prečítané:  213x

Jeden známy ma raz poprosil: „Buď krstným mojej dcérke.“ A kedže taká vec sa neodmieta a už tobôž nie dlhoročnému dobrému kamarátovi, súhlasil som.

 

I nadišiel deň krstín.

Košieľka bola čistá ako sneh, malá Kristínka trpezlivo bez hlasitých prejavov znášala obliekanie, ani pán farár v kostole nenalial priveľa vody na jej hlavičku.


Po oficialitách sme už mohli zasadnúť k prestretému stolu za asistencie všakovakých vôní z kuchyne. A hoci sa zdalo, že všetko prebehlo podľa predstáv a aj známy bol určite pyšný na svoju dcéru, ako sa statočne držala, neunikol mi akýsi smútok v jeho očiach.

Nedalo mi, tak som sa ho na to spýtal. Po chvíľke okúňania z neho vyšlo, že ostal bez práce.

Krutá daň pre chudobných za nenažranosť lakomých ?


Po chvíli však priznal, že on spravil chybu, kvôli ktorej sa pohádal so šéfom a vyvrcholilo to jeho rezignáciou. No a teraz sa kvôli tomu háda aj s vlastnou ženou.

V tejto dobe „krízy a goríl“ s hypotékou na krku praskú občas nervy aj totálnemu flegmatikovi. Možno mal situáciu vo firme riešiť dialógom a s chladnou hlavou, takto premrhal šancu na znovuzískanie svojho pracovného miesta.


Pred jedlom sa patrí odovzdať dary a kedže otec sa len hanblivo skrútil, peňažný dar v obálke som podával mame, ktorá sa s dieťatkom v náručí otočila smerom ku mne. Práve vtedy sa stala najzabávnejšia situácia dňa.

Malá Kristínka šikovne chytila obálku, mocne ju zovrela do ručky a víťazoslávne držala pred sebou. S vypleštanými očkami upriamila pozornosť na svoj pästík so skrčeným papierikom a darmo sa každý snažil ako vedel, aby mu aspoň na moment venovala pozornosť.


Už aj dvojmesačné dieťa vie ako pevne chopiť šancu do svojich rúk a možno by nezaškodilo ani otcovi poučiť sa, aby tak ľahkovážne nepúšťal svoju šancu z rúk, lebo človek nikdy nevie, či tá šanca nie je v jeho živote jedinečná.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.

DOMOV

Horúčavy sa končia. Príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.


Už ste čítali?