Aj keď sa prenesieš, „Broňa“ ti kávičku neponúkne.

Autor: Tomas Baksay | 9.3.2012 o 17:12 | (upravené 12.3.2012 o 9:43) Karma článku: 5,91 | Prečítané:  837x

V ktorej banke je najlepšie ... ? Na to by vám „docela přesne“ vedel odpovedať bývalý spolužiak z výšky, momentálne ešte stále zamestnaný ako ITčkár v jednej z nich. Píšem „ešte stále“, lebo dosiaľ sa ženskej populácií nepodarilo prelomiť to jeho pracovné krédo „musíš vedieť kade ťahať káble a byť nad vecou“.

 

Aj keď to veľakrát vyzeralo, že „lodičkové kráľovstvo“ zvíťazí a feministky všetkých krajín si ho natrú na chlebík aj s masielkom a džemíkom, jeho „speaking device“ vedel promtne zaujať také obranné pozície, voči ktorým šminka, rúž a lak stratili akékoľvek argumenty.

To heslo, či krédo by si mohol dať kľudne patentovať alebo aspoň dať návrh na doplnenie do knihy kníh ako jeho ďalšiu stať, lebo malo dačo do seba ako množstvo iných výrokov z Biblie.

„Buď nad vecou“, aj keď ti zvonia naraz tri telefóny a ty už dopredu vieš, že z každého sa ozve hlások nejakej udržiavanej krasotinky zo šéfovho dopredu starostlivo vybraného háremu, ktorá znenazdajky prišla na niečo prevratné v operačnom systéme, alebo prinajmenšom ju opäť jej „nezbedná myška“ predbehla a zašla na miesta, odkiaľ nieto úniku. Ťažko je po telefóne vysvetľovať „Black hole exit“, keď chyba je niekde medzi stoličkou a klávesnicou. V takýchto prípadoch, hlavne kvôli úcte k nežnejšiemu pohlaviu, býva na vine poväčšine kábel.

A prichádza na rad prvá časť kréda „musíš vedieť kade ťahať káble“. To keď prenesieš svoj "lenivý zadok" na miesto nevysvetliteľnej IT záhady a z "dobre viditeľnej kontrolnej pozície kábla" overíš, či skutočne je dnes v „kráľovstve lodičiek“ deň podväzkov a string nohavičiek. A možno dovidíš aj na druhú stranu miestnosti, kde „Broňa“ lape po vzduchu pri prepotenom klientovi a hoci sa na tvári usmieva, nervózne sa kolísajúca topánočka na veľkom palci na nohe sa už po neviemkoľkýkrát snaží pokaziť tak starostlivo spravenú francúzsku pedikúru.

No a keď máš kontrolný deň za sebou, môžeš sa pobrať späť a pozerajúc na hodiny vo svojej pracovni tajne dúfať, že snáď už tých PC-noviniek pre členky „farmy“ bolo dnes dosť. Cestou okolo kuchynky sa ešte dozvieš, kde sa v meste najlepšie tupírujú vlasy a že zajtra bude vyhlásená v práci súťaž „najlepšia trvalá na mihalniciach“. Radšej sa vzdiališ so svojou šálkou voňajúcej popradskej kávy, ktorú si si sám pripravil, kedže ani jedna "Broňa" nemá čas, lebo, ako obyčajne, rieši dôležitú otázku drahých parfémov. A sa už tešíš sa na krásny záver dňa po šichte pri pivečku s kamarátmi.

A v ktorej banke je vlastne najlepšie ? V tej, kde dokážeš byť nad vecou po celý čas a vedieť, kade potiahnúť či zasunúť kábel !

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.

DOMOV

Horúčavy sa končia. Príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.


Už ste čítali?