S babičkou sa neháda.

Autor: Tomas Baksay | 12.3.2012 o 13:36 | Karma článku: 12,44 | Prečítané:  953x

V sobotu som zašiel autom po babku, aby si mohla ísť splniť svoju občianskú povinnosť na príslušný volebný okrsok, dosť vzdialený od jej bydliska. Nie žeby som ju nútil, ona sama chcela. To tá výchova komunizmu. Aj mama šla so mnou, aby jej pomohla obliecť sa, no a babka aj patrične využila takúto príležitosť. Na agitáciu.

Kedže čestné miesto v modlitebnej knižke už vymenilo svojho „otca národa“ a hneď vedľa svätých sa teraz hreje pán v červenej kravate, práve on bol prítomný v každej vete babkinho prevažne monológu. Veď prečo by aj nie, tak sa pekne usmieva, dobre sa počúva a hlavne pamätá na dôchodcov a ženy. Babku by v horlivom presviedčaní nezastavil ani „Jančiho tank do Budapešti“. Až sa mi z toľko spomínaných jednotiek začali pred očami vynárať podvaly pod koľajnice pre širokorozchodnú trať z Čiernej do Bratislavy. Oponovať jej nemalo význam, starší má vždy pravdu.

To sú skúsenosti !

Ešte pred odchodom nezabudla pripomenúť, aby sme nepoužité hárky doniesli domov, dobre sa nimi rozkladá oheň v pecíku. Veď samozrejme. “Najsamlepší” do urny, no a ostatní „gágaji, táraji a prďúsi“ spolu s iným drevom hore komínom.

Našťastie vo volebnej miestnosti „oko dravca“ nezachytilo, ktoré čísielko z mojich rúk vošlo do obálky, lebo starkú zdržali kurence a iné domáce zvieratká, ktoré prišli na pretras ešte pred samotnou udalosťou dňa. Aj som sa za to pekne pozdravil staršiemu páru v babkiných rokoch. Predsa len Božia prezreteľnosť funguje. Spokojnú starkú uistiac, že jej slová padli v mojom srdci na úrodnú pôdu a boli vyslyšané, som odviezol domov a cestou od nej sa mi na tvári zjavil úsmev, že ako dobre  to celé dnes dopadlo. Len škoda, že smiech ma po chvíli prešiel. To keď mi došlo, že zvyšní „prďúsi“ z mojích rúk nezhoreli v spravodlivom ohni babkinej pece, ale ostali ticho ležať pri nej.

Čo sa dá robiť  ... pán Róbert isto prepáčia, však aj tak majú dosť a u babky si to nejak vyžehlím ... ešteže do mojích narodenín je ďaleko ....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.

DOMOV

Horúčavy sa končia. Príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.


Už ste čítali?