Súdruh Fico, na slovíčko.

Autor: Tomas Baksay | 13.3.2012 o 14:13 | (upravené 13.3.2012 o 14:36) Karma článku: 9,11 | Prečítané:  1895x

Už je síce po voľbách, čas sľubov sa skončil oficiálnym vyhlásením výsledkov, no čo tak teraz vymeniť pomerný volebný systém za väčšinový s relatívnou väčšinou hlasov, vhodný najmä pre stabilizované krajiny, ktorou tá naša isto vďaka vám čochvíľa bude ?

Kedže toľko ľudí to už žiada, tak urobte správne gesto a splňte im to, možno pribudnú ešte nejaké ovečky do purpurového košiarika. Buďte už konečne „populista s ľudskou tvárou“!

Síce nie som odborník na ústavné právo, no elementárnu matematiku ešte ako tak ovládam a tak pripájam pár skromných čísel:

4392451 je celorepublikový momentálny počet oprávnených budovateľov lepšej budúcnosti a potenciálnych krúžkovateľov vaších súkmeňovcov.

Použijeme už len deväťkrát znamienko „ / “ na kalkulačke, aby sme dostali zodpovedajúci počet poslancov za jednotlivé kraje. Tak konkrétne:

Bratislavský: 19

Trnavský: 15

Nitrianský: 20

Trenčianský: 17

Žilinský: 19

Banskobystrický: 18

Prešovský: 21

Košický: 21

Už by stačilo len abecedne zoradiť kandidátov za jednotlivé strany a príslušné kraje, no a namiesto terajších 26-tich hárkov by stačili do budúcna tri, možno aj menej, čo by samozrejme záviselo od záujmu adeptov na poslanecký dres v danom kraji. Trebárs človek od Bratislavy by mohol krúžkovať ľubovoľný počet v rozmedzí od jedného až po 19 poslancov.

Tak čo poviete ? Dúfam, že som vás svojimi nudnými číslami pred vašou dôležitou cestou do Ruska nezdržal a prajem dobrý „bizňis“.

Viem, pre vás ako docenta práv je tento pohľad na vec z hľadiska zakrivenosti paragrafov ústavného zákona „sedláčtina“ najhrubšieho zrna, no som len obyčajný človek s maďarským priezviskom, ktorý videl právnickú fakultu iba ak z „Mekáča“ oproti. No pre vás, novodobého Jánošíka, je tu príležitosť ako zdrieť pravicu aspoň o sedem hlasov.

A sorry za súdruha, teraz sa to tak nosí ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?