Súdruh Fico, na slovíčko.

Autor: Tomas Baksay | 13.3.2012 o 14:13 | (upravené 13.3.2012 o 14:36) Karma článku: 9,11 | Prečítané:  1895x

Už je síce po voľbách, čas sľubov sa skončil oficiálnym vyhlásením výsledkov, no čo tak teraz vymeniť pomerný volebný systém za väčšinový s relatívnou väčšinou hlasov, vhodný najmä pre stabilizované krajiny, ktorou tá naša isto vďaka vám čochvíľa bude ?

Kedže toľko ľudí to už žiada, tak urobte správne gesto a splňte im to, možno pribudnú ešte nejaké ovečky do purpurového košiarika. Buďte už konečne „populista s ľudskou tvárou“!

Síce nie som odborník na ústavné právo, no elementárnu matematiku ešte ako tak ovládam a tak pripájam pár skromných čísel:

4392451 je celorepublikový momentálny počet oprávnených budovateľov lepšej budúcnosti a potenciálnych krúžkovateľov vaších súkmeňovcov.

Použijeme už len deväťkrát znamienko „ / “ na kalkulačke, aby sme dostali zodpovedajúci počet poslancov za jednotlivé kraje. Tak konkrétne:

Bratislavský: 19

Trnavský: 15

Nitrianský: 20

Trenčianský: 17

Žilinský: 19

Banskobystrický: 18

Prešovský: 21

Košický: 21

Už by stačilo len abecedne zoradiť kandidátov za jednotlivé strany a príslušné kraje, no a namiesto terajších 26-tich hárkov by stačili do budúcna tri, možno aj menej, čo by samozrejme záviselo od záujmu adeptov na poslanecký dres v danom kraji. Trebárs človek od Bratislavy by mohol krúžkovať ľubovoľný počet v rozmedzí od jedného až po 19 poslancov.

Tak čo poviete ? Dúfam, že som vás svojimi nudnými číslami pred vašou dôležitou cestou do Ruska nezdržal a prajem dobrý „bizňis“.

Viem, pre vás ako docenta práv je tento pohľad na vec z hľadiska zakrivenosti paragrafov ústavného zákona „sedláčtina“ najhrubšieho zrna, no som len obyčajný človek s maďarským priezviskom, ktorý videl právnickú fakultu iba ak z „Mekáča“ oproti. No pre vás, novodobého Jánošíka, je tu príležitosť ako zdrieť pravicu aspoň o sedem hlasov.

A sorry za súdruha, teraz sa to tak nosí ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.

DOMOV

Horúčavy sa končia. Príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.


Už ste čítali?