Prečo je svokra najhoršia alebo ako kašľať na veľkonočné zvyky

Autor: Tomas Baksay | 12.4.2012 o 11:13 | Karma článku: 13,16 | Prečítané:  2943x

Uplynulá Veľká noc sa zapíše do kroniky. Nie však do tej svetovej, iba ak do susedovej rodinnej. Na dlhšiu návštevu totiž mala prísť potenciálna nevesta až hen z hlavného mesta. Jej prvá návšteva na dedine a vôbec prvé stretnutie s potenciálnymi svokrovcami.

Sused to už týždne pred touto udalosťou rozhlasoval po celej obci oveľa radostnejšie ako farár na Veľkonočnú nedeľu Kristovo zmŕtvychvstanie. Bol presvedčený, že jeho prvorodený syn, ktorý si našiel po úspešnom dokončení vysokej školy v Blave aj dobrú prácu si isto privedie domov poriadnu ženu. Koniec koncov aj o nej predtým veľa ráz hovoril v superlatívoch, takže všetko vopred smerovalo k pokojnému prežitiu najväčších kresťanských sviatkov.

Spočiatku tomu tak aj bolo. Pohľadnú slečnu, na Veľký piatok trochu extravagantne vystajlovanú, aj vďaka nepriazni počasia, ktoré nebolo naklonené „čumilom“, v podstate nik nezainteresovaný nezaregistroval. Ani pri príchode, vystupujúc z auta, ale ani neskôr, kedže v kostole sa ešte od svojho krstu neukázala a prečo by sa mala práve teraz a k tomu v nejakej „diere“ otŕčať ? Mimochodom, ani šaty si nevzala na takúto príležitosť, kedže jej o tom susedov syn Marek predtým nepovedal.

Svoju apatiu voči všetkým zvykom sa vôbec nesnažila zakrývať, veď prečo by sa mala ona, žijúca moderným životom, znižovať k niečomu tak zastaralému. Akurát čo dobrovoľne podstúpila, bol veľkopiatočný pôst. Aj to len vďaka svojej diéte jedla celý deň probiotické jogurty. Ďalšie dni, čo sa týka jedla, boli o tom istom. Však nebude sa napchávať nezdravými domácimi jedlami. Ešte šťastie, že sa dobre predzásobila.

A kedže jogurt netreba piecť ani variť, viacej sa mohla venovať sebe a svojmu nastávajúcemu. Aspoň takým niečim pre ňu zaujímavým, no pre ostatných značne znervozňujúcim si vyplňovala dlhú chvíľu, ktorú musela stráviť na „zaostalom“ mieste bez wifi, shopping centra či disco pubu. Jej nudný deň „v diere“ začínal väčšinou poobede hľadaním chybičky krásy na Marekovi. Či to bolo o nevhodnosti oblečenia, nedokonalom úsmeve alebo neladiacom tóne jeho hlasu, vždy sa čosi našlo na dlhý neplodný rozhovor, ktorý aj jemu zbytočne ubral čas, ktorý mohol využiť určite lepšie. Ale prečo by aj mal ? Však pomoc pri príprave jedál alebo návšteva kostola nemôže byť dôležitejšia ako ona, ktorá sa tak veľkoryso podujala k tejto nutnej návšteve.

Nadišla nedeľa a práve tento deň bol dňom rozlúčkových bozkov. Aj synovmu autu, ktoré ju viezlo preč, sa ušlo. A ako neskôr sused poznamenal, dobre, že tu neostala do ďalšieho dňa, lebo tú traumu z pätnásťlitrového vedra, plného studenej vody by už asi nerozchodila.

A prečo je svokra tá najhoršia ?

... lebo slečinka svojou ješitnosťou a zadubenosťou prišla nie len o prežitie krásnych veľkonočných zvykov, ale po príchode domov aj o nastavajúceho .... a samozrejme na vine je svokra....

...život sa niekedy snaží spojiť len ťažko spojiteľné ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.

DOMOV

Horúčavy sa končia. Príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.


Už ste čítali?