Čím zložitejšie, tým lepšie.

Autor: Tomas Baksay | 24.8.2012 o 10:13 | Karma článku: 12,29 | Prečítané:  443x

Prednedávnom ma poprosil sused, postarší pán užívajúci si už niekoľko rokov zaslúžený dôchodok, rozlúštiť záhadu kódovaného jazyka v dopise od poskytovateľa telekomunikačných služieb.

Oznámili mu totiž, že niektoré služby, zakódované skratkami, sa mu chystajú zrušiť, pričom z papiera ani srnka netušila, čo sú to za služby a či to nejako ovplyvní kvalitu volania. Na záver bolo ešte dodané, že ak ma naďalej o ne záujem, tak sa to preklasifikovalo do skupiny služieb „XXYY“ a podrobnosti nájde na internete.

Fakt dobré. Aj ma to pobavilo. Osemdesiatročný pán, ktorý nikdy v živote „nedělal do počítačú“ si má pekne posurfovať po nete a pohľadať informácie.

Veď prečo nie ? Čo sa za mladi nenaučil, na starosť nech pohľadá (na internete).

No a kedže z tých skratiek som som bol aj ja na prvý pohľad zkódovaný, radšej som mu to vyhľadal a vytlačil, nech si to pekne vylepí nad svoj aparát pre prípadné ľahšie rozlúštenie ďalšieho podobného listu v budúcnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?