"Tady poteče krev, Velebnosti"

Autor: Tomas Baksay | 9.1.2014 o 13:13 | (upravené 9.1.2014 o 13:20) Karma článku: 9,16 | Prečítané:  1761x

  Môj známy mal problém s počítačom a tak sa mi ozval, či by som mu s tým nepomohol. Pôsobí ako rímskokatolícky kňaz v jednej neveľkej dedinke. Dohodli sme sa na piatok podvečer, no čo čert nechcel, resp. možno chcel, nakopilo sa toho v práci povyše hlavy a tak som za ním zašiel až v sobotu.

  Hneď z rána tam bolo dosť rušno. Chystalo sa totiž veľké upratovanie. Skupinka žien, postávajúcich pred farou, sa rozdelila na dve partie. Tá väčšia šla do kostola a trio, zložené z dvoch starších a jednej mladej, na faru. Ako som sa neskôr dozvedel, tá mladšia bola dcérou jednej staršej, preto taký dobrý pracovný "flek".

  Všetko šlo ako po masle. Ja som sa "šťúral" medzi "bajtami", ženičky medzi hrncami a plachtami. Sem - tam nejaká otázočka "na telo" na mňa, hlavne od starších ženičiek, no aj tak hlavný záujem celého upratovacieho času vzbudzovala najväčšia "celebrita" duchovenstva v obci, ubytovaná na tejto fare.

  Priam sa predbiehali, ktorá za ním dôjde skôr s nejakou malichernosťou. Každú možnú chvíľku využívali na ukážkovú "riťolezeckú" prezentáciu svojich zručností, či už s handričkou alebo vareškou v ruke. Dlho to bolo vzácne vyrovnané, aj som sa zadivil, že sa tu, takto a teraz našli dve rovnocenné "sparing" partnerky, až nastal zlomový okamih.

  Mladá, teda dcéra jednej z nich, sa v "horlivej upratovacej horúčke" dostala do nebezpečnej blízkosti pána farára a kedže aj ona poctivo nasledovala svoje staršie kolegyne v pracovnej nasadenosti, mikina šla medzičasom dole a odkryl sa nie len obnažený chrbátik, ale pri určitých pracho-handričkových gymnastických činnostiach aj holý "pupček". Druhá staršia ženička zacítila, že by sa týmto "miska váh" ocenenia najlepších zručností dnešného dňa mohla preklopiť ku konkurencii, preto rýchly zásah do deja nenechal na seba dlho čakať. Našla prach na obraze s nejakým svätým a hneď sa do mladej pustila. Mamička si samozrejme prišla svoju dcéru zastať a tak svätý - nesvätý na obrázku, musel sa prizerať na stupňujúcu sa hádku dvoch súperiacich strán, ktorú ukončil svojim diplomatickým postojom až pán farár.

  Ešte, že prišiel včas, lebo už už som chcel na neho zakričať: "Tady poteče krev, Velebnosti."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.

DOMOV

Horúčavy sa končia. Príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.


Už ste čítali?