Orava Vás víta !

Autor: Tomas Baksay | 18.3.2016 o 14:29 | Karma článku: 2,66 | Prečítané:  516x

Vybral sa raz kamarát Ondro ešte s dvoma dalšími na festival do Trenčína. Taká pohodička. Vláčikom od Martina do Vrútok a potom ďalej až hen do mestečka pod hradom Matúša Čaka.

     Netušil on veru, ba ani jeho dvaja parťáci, aké komplikácie sa  im do cesty postavia. Už prvotný motoráčik kdesi uviazol a tak pasažieri vo Vrútkach nemali veľa času na prestup, tobôž nie na poriadne zorientovanie sa. Medzinárodný rýchlik, regionál expres, osobný vlak, Bratislava, Košice, Banská Bystrica, prestupujte, urýchlene ... rozhlas na stanici neustále čosi vybľakoval a tak naši mladí cestovatelia nasadli na dlhočizný vlak typu rýchlik, pretože kdesi čosi písalo že Bratislava. Usúdiac, že si dobre vybrali, usadili sa v prázdnom kupé a na očakávaný teplý, slnečný, pohodový víkend si štrngli plechovkami piva.

      Aké to prekvapenie na nich čakalo o chvíľu, keď namiesto Žiliny sa zjavili Kráľovany a oni boli nútení vystúpiť. Hundrajúc došli na stanicu, kde im hneď udrelo do očí "Orava Vás víta", iste by boli radšej za "Pohoda Vás víta". No nič. Najbližší správny "už len" osobný vlak bol síce kvalitatívne na nižšej úrovni, no aj tak ich nakoniec doviezol pod ten správny hrad.

     Víkend bol perfektný, plný dobrej muzičky a všetkého, čo k tomu patrí. I zabudli mládenci na počiatočné peripétie a nadopovaní eufóriou si v nedeľu opäť sadli na rýchliček domov.

     Ondro, najunavenejší z nich, si chcel trochu zdriemnuť a tak ostatní dvaja mali sledovať cestu, aby nepremeškali tú správnu stanicu, teda Vrútky. V tom okamihu ani len netušil, akého krutého prebudenia sa dožije od kamarátov. To keď musel ešte v polospánku opúšťať vlak, lebo Kráľovany. Opäť ich teda vítala Orava. Parťáci síce sledovali jazdu vlaku pozorne, no len cez jedno okienko, na opačnú stranu sa im akosi pozrieť neráčilo.

    Avšak nevadí, hlavne, že na Orave dobre, na Orave zdravo !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.

DOMOV

Horúčavy sa končia. Príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.


Už ste čítali?